21.03.2014 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Štátne hmotné rezervy vraj kupovali predraženú pšenicu

Štát prostredníctvom Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) nakúpil po minuloročnej žatve predraženú potravinársku pšenicu za 212 eur za tonu. V tom istom čase totiž poľnohospodári predávali potravinársku pšenicu za 130 až 150 eur za tonu. Tvrdí to opozičný poslanec Národnej rady (NR) SR Zsolt Simon.

"Vyzývam preto premiéra Roberta Fica, keď jeho ľudia pre štát nakupovali za tak vysokú cenu, nech doplatí slovenským roľníkom cenovú stratu alebo nech okamžite odvolá vedenie SŠHR za mrhanie štátnymi peniazmi. Ficovi ľudia pripravili občanov Slovenska o 700.000 eur," vyhlásil poslanec v stanovisku pre médiá.
Hmotné rezervy Simonove vyjadrenia odmietajú. Skutočnosti uvedené v jeho výzve vraj nekorešpondujú s reálnymi faktami a ďalšími náležitosťami v rámci uvedenej transakcie. "Nie je nám známy zdroj týchto informácií ani účel, na základe ktorého ich interpretuje týmto spôsobom," uviedla v reakcii hovorkyňa SŠHR Marcela Zelinková.
"Vedenie SŠHR si nateraz vyhradzuje právo nereagovať na verejné interpelácie poslancov a otázky jednotlivých zástupcov médií v tomto čase, respektíve do času, kedy k navrhovanému postupu nezaujme stanovisko príslušný výbor NR SR, či nadriadený rezortný orgán," dodala M. Zelinková. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down