24.10.2014 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stavili na nové a perspektívne hybridy

Spoločnosť Syngenta Slovakia, ako jeden z kľúčových hráčov na trhu s osivom kukurice, má vo svojom portfóliu pre rok 2015 pripravených 24 materiálov. V Seliciach už štandardne predstavila svoje najlepšie kukurice zo zrnového segmentu.

"Na ukážku sme vybrali momentálne naše najžiadanejšie a najperspektívnejšie hybridy zo skupiny MG 3 s FAO od 300 až po 400,“ prezradil na úvod Ing. Teodor Sedlák.

Z nich vyzdvihol už dlho úspešne pestované, v praxi osvedčené a medzi pestovateľmi vďaka svojej úrodovej stabilite veľmi obľúbené hybridy NK LUCIUS FAO 350 a NK THERMO FAO 370. „Vďaka tomu, že sú to veľmi plastické hybridy, dávajú záruku stabilných úrod aj v klimaticky horších ročníkoch,“ dodáva.

Z nového šľachtenia spoločnosti spomenul SY IRIDIUM FAO 340 a SY OCTAVIUS FAO 390.  „Tieto hybridy s typickými znakmi genetiky Syngenty, ako vysoký a stabilný úrodový potenciál, schopnosť prispôsobovať sa rôznym pôdnoklimatickým podmienkam, mohutný koreňový systém, pevné steblo a suchovzdornosť, v budúcnosti úspešne nahradia naše staršie materiály.“

Celý článok bude uverejnený v najbližšom vydaní Roľníckych novín

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down