18.05.2022 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Staviť na kvalitný výsledok obilnín sa teraz obzvlášť oplatí

Zdravá úroda je tento rok kľúčová. Pri aktuálnej situácii sa hrozby, kedy obilnín bude nedostatok, pravdepodobne nakoniec aj naplnia. Ceny komodít doslova vystrelili a ten kto môže sa snaží vyťažiť zo svojich polí čo najviac. Preto stavte na kvalitný výsledok: zdravý porast a stabilné navýšenie úrody s fungicídom Magnello.

Fungicíd Magnello v sebe kombinuje dve systémovo pôsobiace účinné látky (difenoconazole 100 g/l + tebuconazole 250 g/l). Vďaka triazolom zabezpečuje Magnello preventívny i kuratívny účinok. Účinná látka tebuconazole navyše pôsobí na patogén eradikatívne (po aplikácii zastavuje jeho rast a rozvoj). Obe účinné látky pôsobia ako inhibítory biosyntézy ergosterolu – inhibítory DMI.

Účinnosť prípravku Magnello proti klasovým chorobám pšenice

Dvojzložkový fungicíd Magnello prináša špičkovú ochranu proti hubovým ochoreniam pšenice, predovšetkým fuzariózam (Fusarium spp.), septórii plevovej (Septoria nodorum), septórii pšeničnej (Septoria tritici) a hrdzi pšeničnej (Puccinia recondita). Benefitom prípravku je jeho vynikajúca vedľajšia účinnosť aj na černe – Alternaria spp.

Systémové pôsobenie účinných látok

Zvoľte vhodný termín aplikácie

Aplikačný termín pre použitie fungicídu Magnello je relatívne široký. Aplikácia je možná od rastovej fázy začiatku metania BBCH 51 do rastovej fázy konca kvitnutia BBCH 69.

Proti fuzariózam klasov odporúčame cielenú aplikáciu v rastovej fáze od začiatku kvitnutia BBCH 61 až do konca kvitnutia v BBCH 69.

Optimálny termín aplikácie z hľadiska rastovej fázy plodiny je jedným z najdôležitejších faktorov ovplyvňujúcich mieru efektivity fungicídneho zásahu. Rozhodujúce je preventívne ošetrenie klasu, pretože silný nástup infekcie nastáva v priaznivých poveternostných podmienkach (teplé a vlhké podmienky počas kvitnutia) a vedie ku skráteniu ideálnej doby pre účinnú aplikáciu.

Schéma technológie fungicídneho ošetrenia obilnín 2022

Prečo vybrať Magnello

  • Systémovo pôsobiaci fungicíd. Dvojzložkový fungicíd s jedinečnou kombináciou dvoch účinných látok.
  • Špecialista na klasové fuzariózy. Dokonca aj pri extrémne silnom tlaku ochorenia.
  • Komplexné riešenie klasových chorôb.
  • Registrácia do obilnín: pšenica ozimná, pšenica jarná, pšenica tvrdá ozimná, pšenica tvrdá jarná, raž ozimná, raž jarná, tritikale.

Skúsený poľnohospodár vie, že napadnutie klasov fuzariózami má za následok nielen zníženie výnosu, poškodenie kvality osiva a pekárenskej kvality zrna, ale aj zníženie klíčivosti. Neriskujte a majte pole pod kontrolou s našimi riešeniami. Tento rok sa vám to obzvlášť oplatí.

Fáza kvitnutia je čas, kedy rastlina môže byť najnáchylnejšia k napadnutiu a následne vzniku fuzarióz klasu

Vyvarujte sa fuzarióz na klase

Mgr. Katarína Dikáczová, Syngenta Slovakia s.r.o.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down