09.12.2015 | 06:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Svetová výstavná premiéra samochodného postrekovača

Zvyšovanie výkonov poľnohospodárskych mechanizmov a čoraz väčšia intenzifikácia výroby je aktuálny trend, ktorému sa prispôsobujú aj výrobcovia strojov používaných v prvovýrobe na poli. Zásadným a vzhľadom na cenu používaných prípravkov pomerne nákladným vstupom je chemická ochrana porastov, vykonávaná špecializovanými strojmi, postrekovačmi. Úzko profilovaným špecialistom práve na výrobu tohto typu poľnohospodárskeho stroja, je česká spoločnosť AGRIO MZS s.r.o., ktorá na veľtrhu Agritechnica 2015 vystavovala okrem ostatných modelov, aj čerstvú novinku, samochodný postrekovač DINO.

Česká spoločnosť AGRIO MZS s.r.o. sa výrobe postrekovej poľnohospodárskej techniky venuje už od roku 1993. Produkuje tak ťahané, ako aj samochodné verzie týchto strojov, ktoré nájdeme po celej Európe. Najnovšie má značka AGRIO oficiálne zastúpenie už aj v Estónsku a plánuje posilniť svoju pozíciu na maďarskom trhu. Výrazne investujú do vývoja, keďže za ostatné roky zdvojnásobili počet konštruktérov, čo sa odrazilo aj na predstavených novinkách na Agritechnice 2015.

Od základu nový stroj

Aj keď pri samochodnom postrekovači DINO od spoločnosti AGRIO MZS s.r.o. ostalo meno a skúsenosti, v skutočnosti sa jedná o úplne nový stroj, vrátane konštrukcie, kabíny alebo samotného dizajnu. Pôvodný samochodný postrekovač vyrábaný osem rokov v licencii nemeckej firmy, nahradila novinka s rovnakým menom, avšak od základu prebudovanou spoločnosťou AGRIO MZS s.r.o. Nový samochod DINO využíva tak časti vyrobené priamo spoločnosťou AGRIO MZS s.r.o., čo je napríklad celý rám postrekovača, ako aj časti od renomovaných svetových výrobcov. Dodávateľsky je vyriešená problematika kabíny, ktorú pre tento postrekovač vyrába značka Claas, motor osadený v samochodnom postrekovači pochádza z dielne spoločnosti IVECO, riadenie je rovnako ako kabína od spoločnosti Claas a celý hydraulický systém pochádza od firmy Poclain Hydraulics. K ďalším dôležitým a viditeľným zmenám došlo pri výške stroja, keď svetlá výška narástla z pôvodných 120 cm, až na 140 cm. Rovnako dôležitý je aj nový dizajn celého samochodného postrekovača a použitie laminátových krytov. Pre rýchle presuny je stroj schopný pohybovať sa rýchlosťou až 50 km/h.

Celý článok v RN č.50

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down