26.08.2015 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Svetový producent osív Monsanto stiahol ponuku na prevzatie Syngenty

Americký výrobca osív Monsanto stiahol svoju ponuku na prevzatie švajčiarskej spoločnosti Syngenta po tom, ako švajčiarsky producent agrochemikálií odmietol prijať aj vylepšenú ponuku. Informovali o tom agentúry Reuters a AP.

V prípade úspešného prevzatia Syngenty by sa Monsanto stalo najväčším producentom agrochemikálií na svete. Už teraz je americká firma najväčším svetovým producentom osív. Švajčiarska spoločnosť, ktorá už pred niekoľkými mesiacmi odmietla ponuku Monsanta, odmietla aj novú ponuku navýšenú o 2 miliardy USD. Tú spoločnosť Monsanto predložila minulý týždeň.
V najnovšej ponuke bola firma Monsanto ochotná ponúknuť za akciu Syngenty 470 švajčiarskych frankov (436,07 eura), čo znamená ohodnotenie firmy v prepočte na 47 miliárd USD (41,22 miliardy eur). Pôvodná ponuka predstavovala hodnotu 45 miliárd USD.
Americká spoločnosť zvýšila aj sumu pre prípad neschválenia transakcie regulačnými úradmi, alebo ak by transakcia zlyhala z iných dôvodov. Túto sumu navýšila z pôvodne ponúkaných 2 miliárd na 3 miliardy USD. Dnes ale americká firma oznámila, že ani vylepšená ponuka "nesplnila finančné očakávania Syngenty". V reakcii na najnovší vývoj sa hodnota akcií Monsanta zvýšila o 7 %, zatiaľ čo hodnota akcií švajčiarskej Syngenty o vyše 18 % klesla.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down