21.02.2021 | 02:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Svetový výrobca agrotechniky Deere dosiahol v 1. kvartáli rekordný zisk

Americký koncern Deere dosiahol v 1. štvrťroku súčasného obchodného roka 2020/2021 zisk vyše 1,2 miliardy USD, najvyšší vo svojej histórii. Prispel k tomu zvýšený dopyt po poľnohospodárskych a stavebných strojoch.

Najväčší producent poľnohospodárskej techniky na svete informoval, že v 1. štvrťroku, teda v období od novembra do konca januára, dosiahol čistý zisk 1,22 miliardy USD (1,01 miliardy eur), čo na akciu predstavuje 3,87 USD. To je najvyšší kvartálny zisk v histórii firmy. Na porovnanie, v rovnakom období predchádzajúceho obchodného roka evidovala spoločnosť zisk na úrovni 520 miliónov USD (1,63 USD/akcia).
Tržby za 1. kvartál dosiahli 9,11 miliardy USD. Oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho obchodného roka to znamená rast o 19,4 %.
Spoločnosť uviedla, že vyššie ceny komodít a rastúci export, ako aj nižšie zásoby zariadení výrazne podporili dopyt po poľnohospodárskych strojoch. Napríklad dopyt po veľkých traktoroch pokračoval na prelome rokov v raste už štvrtý kvartál po sebe.
Deere očakáva pozitívny vývoj aj v nasledujúcom období. Počíta s tým, že dopyt po veľkých agromechanizmoch v USA a Kanade zaznamená tento rok rast o 15 až 20 %.
Za celý rok teraz firma očakáva čistý zisk v rozmedzí od 4,6 miliardy do 5 miliárd USD. Spoločnosť tak zlepšila pôvodnú prognózu, keďže v nej stanovila celoročný čistý zisk v rozmedzí 3,6 miliardy do 4 miliárd USD.
(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down