21.09.2018 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sviatok plemien salers a simentál na Sommet de l´Élevage 2018

Tohtoročný medzinárodný veľtrh hospodárskych zvierat Sommet de l'Élevage vzdáva hold plemenám salers a simentál.

Rohatým krásavcom a krásaviciam bude venovaná špeciálna návšteva deň pred zahájením samotného veľtrhu, teda 2. októbra 2018 pri návšteve testovacej stanice mladých býkov plemena salers v dedine Saint Bonnet de Salers. Druhou dôležitou udalosťou bude Medzinárodný kongres plemena salers, ktorý sa koná v rámci veľtrhu Sommet de l´Élevage.
Kombinované plemeno simentál bude na veľtrhu zastúpené ako francúzskymi, tak nemeckými, rakúskymi a švajčiarskymi geneticky kvalitnými zvieratami, ktoré budú súperiť o umiestnenie v rámci európskeho šampionátu. Väčšina zvierat bude na konci veľtrhu predaná v dražbe. Konať sa bude aj dražba jalovíc.

V dňoch 3. až 5. októbra budú v Clermont-Ferrand predstavené i ostatné mäsové a mliečne plemená hovädzieho dobytka, tiež plemená kôz, oviec a koní. Celkovo sa predstaví 2 000 geneticky kvalitných zvierat.

Najväčší veľtrh hospodárskych zvierat Sommet de l'Élevage potvrdil aj vlani svoje prvenstvo v oblasti mäsových plemien a stáva sa naďalej dôležitým miestom stretnutia odborníkov i v oblasti mliečnych plemien dobytka. Svojim programom pritiahol 95 000 návštevníkov z 85 krajín, včítane Českej republiky a Slovenska, a vďaka zväčšeniu výstavnej plochy na 180 000 m² privítal 1500 vystavovateľov z 32 krajín.

Okrem návštev chovov počas veľtrhu budú pre veľký úspech zachované návštevy fariem mäsových a mliečnych plemien dobytka deň pred oficiálnym zahájením výstavy.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down