02.03.2022 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tauris rozširuje výrobu v Rimavskej Sobote, pribudnú aj nové pracovné miesta

Spoločnosť Tauris rozširuje výrobný závod v Rimavskej Sobote o novú rozrábku zveriny. Investícia za 1,8 milióna eur má priniesť nové pracovné miesta, no stane sa i súčasťou štúdia žiakov v rámci duálneho vzdelávania. TASR o tom informoval výrobca a distribútor mäsových výrobkov.

Zverinový program spustil Tauris už v roku 2016, od tohto času zaznamenáva stále zvyšujúci sa dopyt po týchto výrobkoch. Nová rozrábka bude fungovať v špeciálnom režime, keďže je naviazaná na loveckú sezónu. Zamestnancov mimo sezóny spoločnosť využije v iných častiach výroby.
      "V našej novej rozrábke plánujeme spracovávať dokopy niekoľko ton rôzneho zverinového mäsa, ktoré pochádza výhradne zo Slovenska. Denná kapacita zverinovej rozrábky je 18,8 tony a závisí od sezónnosti," priblížil generálny riaditeľ Taurisu Richard Duda. Ako dodal, v rámci výroby pôjde o rozrábku zajaca, bažanta, daniela, muflóna, jeleňa či diviaka.
      Nová rozrábka sa stane i súčasťou štúdia žiakov v rámci duálneho vzdelávania, do ktorého sa Tauris zapája od roku 2019. Súčasťou výroby je aj špeciálna učebňa, kde žiaci získajú potrebné skúsenosti pri práci so zverinou.
      Spoločnosť Tauris vznikla v roku 1992 privatizáciou štátneho podniku Mäsový priemysel. V roku 2007 sa jej vlastníkom stal holding Eco-Investment, ktorý vstupom do ďalších mäsokombinátov vytvoril skupinu Tauris Group.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down