Téma nekalých obchodných praktík v EÚ nezapadá prachom

Téma nekalých obchodných praktík, ktorú intenzívne presadzovalo slovenské predsedníctvo v Rade EÚ, nezapadá prachom a do konca roka sa môže premeniť na legislatívny návrh z dielne Európskej komisie. Uviedla ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná po skončení dnešných rokovaní Rady EÚ pre poľnohospodárstvo a rybné hospodárstvo v Bruseli.

Matečná pripomenula, že nekalé obchodné praktiky boli jednou z tém rokovaní Rady ministrov, čo je dobrá správa pre Slovensko, ktoré sa tejto téme venovalo počas svojho šéfovania na čele EÚ.
Dodala, že Slovensko iniciatívne prišlo s materiálom, ktorý hovorí o legislatívnych a nelegislatívnych možnostiach a spolu s Českou republikou a Slovinskom sme pripravili neformálny podklad k rokovaniam, ktorý zohľadní aj Európska komisia. Exekutíva EÚ už k tejto téme vypracováva dopadovú štúdiu.
„Pre nás je potešiteľné, že táto téma určite nebude stáť,“ opísala situáciu ministerka. Pripomenula, že po neformálnych rokovaniach s nadchádzajúcim estónskym predsedníctvom je pripravovaný možno už aj samotný legislatívny návrh Európskej komisie, ktorý môže uzrieť svetlo sveta do konca tohto roka.
Matečná dodala, že eurokomisár pre poľnohospodárstvo Phil Hogan je tiež „mimoriadne pozitívny“ čo sa týka tejto témy. A Slovensko má prirodzene veľké očakávania, lebo jednomyseľne prijaté závery Rady ministrov v decembri 2016 potvrdili dobrú prácu slovenskej strany a boli jasným signálom, že táto téma zaujíma všetkých v EÚ.

(tasr)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *