19.11.2013 | 02:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tipy a zásady pre úspešný odchov teliat

Z prebiehajúcich auditov a kontrolných dní na farmách, ale i z bežných spoločných konzultácií poradcov a chovateľov sa získava nepreberné množstvo poznatkov a praktických skúseností. Veľmi osvedčené, praktické a bežne využívané je odovzdávanie týchto poznatkov a skúseností i iným chovateľom. Tu totiž platí i tzv. „prevádzková slepota“, čo znamená, že to čo jeden nevidí, vníma druhý a upozorní na chyby a nedostatky, ktorých sa ten prvý dopúšťa.

Týmto jednoduchým postupom možno dôjsť k lepšiemu zdravotnému stavu, optimálnemu rastu a vývoju teliat a k minimálnym stratám teliat. Je to postup osvedčený, praktický a bežne využívaný. U kategórie odchovávaných teliat možno konštatovať, že odovzdávanie tých najzákladnejších poznatkov môže priniesť ekonomicky významný efekt.

V ROĽNÍCKYCH NOVINÁCH č. 47 sme uviedli stručný prehľad tých najfrekventovanejších otázok chovateľov na odborných seminároch, pri konzultáciách alebo dotazov na internetových stránkach, vrátane rád, návodov či tipov na zlepšenie, ktoré môžu chovateľom napomôcť k pozitívnym zmenám v prístupe k tejto najdôležitejšej kategórii hovädzieho dobytka.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down