10.08.2023 | 04:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tohtoročný Agrokomplex si pripomenie slovenské zvyky i tradície

Slovenské zvyky, tradície i remeslá si pripomenie 48. ročník medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex.

Uskutoční sa od 17. do 20. augusta na Národnom výstavisku, š.p. v Nitre. Jeho súčasťou bude aj 16. ročník Národnej výstavy hospodárskych zvierat a výstava Poľovníctvo, rybárstvo a včelárstvo, informovalo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.
        Podtitulom tohtoročnej výstavy je Návrat ku koreňom. "Späť ku koreňom sa vraciame aj doslovne, prostredníctvom odborných prednášok o regeneratívnom a precíznom poľnohospodárstve, ktoré sú šetrné k ekosystémom a pôde," skonštatoval minister pôdohospodárstva Jozef Bíreš. Chýbať nebudú novinky v oblasti dobrých životných podmienok chovu hospodárskych zvierat. Špeciálnou udalosťou tohtoročného Agrokomplexu bude diskusia všetkých doterajších ministrov pôdohospodárstva z éry samostatnej Slovenskej republiky.
        Novinky z poľnohospodárstva, potravinárstva, chovu hospodárskych zvierat či trendy v technike predstaví na Agrokomplexe viac ako 250 vystavovateľov, predajcov a národných poľnohospodárskych a potravinárskych zväzov. Pre odbornú i širokú verejnosť sú pripravené workshopy, diskusie s odborníkmi, prednášky, odborné poradenstvo aj sprievodný kultúrny program.
        V rámci 16. Národnej výstavy hospodárskych zvierat sa predvedú jednotlivé chovateľské zväzy a združenia so šampiónmi vo svojich kategóriách. Návštevníci uvidia 600 jedincov tradičných hospodárskych zvierat. Súčasťou výstavy budú aj westernové predstavenia jazdy koní, záprahy či vystúpenie koní z Národného žrebčína v Topoľčiankach. Tohtoročnou novinkou sú ukážky pasenia stáda so psami či projekt #Dotkni_sa_života, ktorý predstaví návštevníkom nielen špičkové plemenné zvieratá vo výstavnej kondícii, ale aj ich chov dbajúci o blaho zvierat, ako aj výsledný zdravý produkt, ktorý budú môcť ochutnať.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down