27.08.2021 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tradície slovenského vidieka a prezentácia zvierat, na ktoré boli návštevníci zvyknutí...

Namiesto tradičnej výstavy Agrokomplex a Národnej výstavy hospodárskych zvierat v Nitre sa v dňoch 19. až 22. augusta kvôli pandemickej situácii uskutočnila menšia propagačno-prezentačná výstava pod názvom Tradície slovenského vidieka.

V sekcii živočíšnej výroby boli priestory určené pre hospodárske zvieratá využité len v redukovanej forme. Avšak nezostali zavreté a ani prázdne. Cieľom bolo zachovať tradíciu vystavovania zvierat v obvyklom termíne a neprerušiť tak kontinuitu ich prezentácie, na ktorú boli návštevníci tradične už dlhé roky zvyknutí.
V limitovanom počte boli vystavené všetky druhy hospodárskych zvierat. Prezentovalo sa osem chovateľských zväzov - zastúpenie mali Zväz chovateľov mäsového dobytka na Slovensku - družstvo (ZCHMD), Zväz chovateľov slovenského strakatého dobytka - družstvo (ZCHSSD), Slovenská holsteinská asociácia (SHA), Zväz chovateľov ošípaných na Slovensku - družstvo (ZCHOS), Zväz chovateľov pinzgauského dobytka na Slovensku (ZCHPD), Zväz chovateľov oviec a kôz na Slovensku – družstvo (ZCHOK), Zväz chovateľov koní na Slovensku (ZCHKS) a Slovenský zväz chovateľov (SZCH).

Pod hlavičkou ZCHMD boli vystavené intenzívne mäsové plemená - charolais a limousine - najpočetnejšie mäsové plemená vo Francúzsku, mäsový simentál s výbornými jatočnými vlastnosťami a hobby plemeno - dexter. Dexter bolo pôvodne plemeno s kombinovanou úžitkovosťou, avšak väčšina zvierat dovezených do SR je už zameraná na produkciu mäsa v systéme dojčiacich kráv.

Viac sa dočítate v odbornom týždenníku Roľnícke noviny č. 34.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down