10.12.2014 | 02:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Trenčianski colníci zlikvidujú desiatky litrov liehu a alkoholu

Trenčianski colníci zlikvidujú desiatky litrov liehu a alkoholu, ktorý v rámci výkonu daňového dozoru zabezpečili pracovníci Colného úradu Trenčín. V piatok 12. decembra pod dohľadom správcu dane zlikvidujú na prečerpávacej stanici odpadových vôd v Trenčíne 450 spotrebiteľských balení liehu a 180 litrov ďalších liehovín.

Ako dnes TASR informovala hovorkyňa Colného úradu v Trenčíne Renáta Peťovská, alkohol vylejú do prítokového žľabu, následne ho zmiešajú s odpadovou vodou, prečerpajú do čistiarne odpadových vôd, kde sa po prechode technologickou linkou mikrobiologicky rozloží. Spôsob likvidácie bol určený tak, aby bolo zabránené ďalšiemu možnému použitiu alkoholu s ohľadom na ochranu životného prostredia.
„Pri tovare, ktorý sa stal majetkom štátu a pochádza či už z výkonu daňového dozoru, colného dohľadu či z presadzovania práv duševného vlastníctva, Colný úrad Trenčín zohľadňuje zákonné možnosti, ktoré sa naň vzťahujú a zároveň má na zreteli prísne hygienické, bezpečnostné a ostatné ochranné opatrenia viažuce sa na tovar, ktorý sa má umiestniť na vnútorný trh,“ priblížila Peťovská.
Ako dodala, pri alkoholických nápojoch či tabaku je colný úrad povinný prepadnutý tovar zničiť. Pri zahraničnom tovare a napodobeninách je nutné skúmať, či nebude ohrozené zdravie a bezpečnosť spotrebiteľa, zo zahraničného tovaru je nutné zaplatiť colný dlh. „Napriek tomu, že ide o administratívne náročné konania, colný úrad individuálne zvažuje všetky možné formy realizácie tovaru pred tým, ako ho zlikviduje,“ uzavrela hovorkyňa colného úradu.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down