29.02.2016 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tri významné novinky na pole aj na cestu

Dopravná technika je v poľnohospodárstve rovnako dôležitá, ako všetky ostatné mechanizmy. O to viac to platí napríklad pri zberových prácach, kde správnym zosúladením vhodných dopravných prostriedkov linky je možné dosiahnuť vyššiu výkonnosť a znížiť celkové náklady na zber. Celkom tri novinky prezentovala na výstave Agritechnica 2015 značka Annaburger, kde predstavila nový koncept univerzálneho pasívneho pásového podvozka pre veľkoobjemové vozy a cisterny – podvozok UniCrawler, nové rozmetadlo maštaľného hnoja HTS 24.04 a novú cisternu ProfiTanker Plus HTS 24.28.

Spoločnosť Annaburger Nutzfahrzeug GmbH vznikla v roku 1991 sprivatizovaním kombinátu Fortschritt v meste Annaburg a dnes je jedným z najväčších nemeckých výrobcov dopravných poľnohospodárskych prostriedkov. Pôsobí po celej Európe a ročný obrat firmy je 30 – 35 miliónom eur. Výrobný závod sa rozprestiera na ploche 75 000 m2, z čoho 12 000 m2 sú výrobné haly. Z celkového počtu vyrobených dopravných prostriedkov putuje 40 % na export do zahraničia. Modernizáciou neprešiel len dizajn loga, ale aj niektoré dopravné zariadenia.

S pásovým podvozkom do ťažkých podmienok

Prvou z trojice predstavených noviniek od značky Annaburger na veľtrhu Agritechnica, je univerzálny pasívne poháňaný pásový podvozok UniCrawler, ktorý slúži pre pohyb vo vlhkých pôdnych podmienkach a to tak štandardným kolesovým veľkoobjemovým návesom a prívesom, ako aj cisternám. Podvozok UniCrawler od značky Annaburger je univerzálny z toho dôvodu, pretože sa nejedná iba pásové jednotky, ktoré by bolo treba prace montážou a demontážou vymieňať za kolesá, ale koncepčne je riešený ako skladateľný celok, na ktorý kolesový náves, príves, prípadne cisterna vojde a po zabrzdení kolies je do pohybu na pásoch uvedený pasívnym spôsobom. Uplatnenie nachádza na poli, kde plní funkciu poľnej dopravy pri súčasnom minimálnom zhutnení pôdy, pričom pri preprave je zložený na prepravnú šírku 241 cm.

Celý článok v RN č. 9

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down