Tržby Danone vzrástli v 3. kvartáli takmer o 17 %, pomohlo zotavenie v Číne

Francúzska potravinárska spoločnosť Danone oznámila rast konsolidovaných tržieb za 3. štvrťrok takmer o 17 %. Pomohol tomu najmä predaj na čínskom trhu.

Spoločnosť uviedla, že za 3. štvrťrok dosiahli konsolidované tržby 6,45 miliardy eur. Medziročne to predstavuje rast o 16,6 %. Firma zaznamenala veľmi dobré výsledky najmä vďaka zotaveniu dopytu po výrobkoch detskej výživy a po balenej vode v Číne. Zlepšil sa aj vývoj porovnateľných tržieb, kde rast dosiahol 4,7 % po 0,2-% raste v 2. kvartáli. Spoločnosť tak prekonala očakávania ekonómov.
Najväčší výrobca jogurtov na svete však dodal, že nie všade zaznamenal dobré výsledky. Nepriaznivo sa vyvíjali výsledky divízie jej mliečnych výrobkov v Brazílii. Na trhu Severnej Ameriky sa situácia zlepšila, ale len mierne.
Firma zároveň zverejnila odhad vývoja tržieb za celý rok, ktorým potvrdila predchádzajúcu prognózu. Ako uviedla, pri porovnateľných tržbách očakáva v tomto roku „mierny rast“. Vo výhľade do roku 2020 Danone predpokladá rast porovnateľných tržieb na úrovni 4 až 5 %.

(tasr)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *