Tržby potravinárskeho koncernu General Mills klesli už siedmy kvartál po sebe

Americký potravinársky koncern General Mills oznámil za 3. kvartál obchodného roka 2016/2017 mierny pokles zisku, pod čo sa podpísali slabšie tržby. Tie klesli už siedmy kvartál po sebe. Podľa analytikov je to najmä preto, že firma General Mills neponúka zľavy v takom rozsahu, ako jej rivali.

Spoločnosť, ktorá je známa najmä produkciou cereálií, ale aj mliečnych výrobkov, uviedla, že za 3. štvrťrok 2016/2017, ktorý sa skončil 26. februára, dosiahla čistý zisk 357,8 milióna USD (331,23 milióna eur), čo oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho obchodného roka znamená pokles o 1 %. Bez započítania jednorazových položiek zaznamenala spoločnosť zisk na akciu na úrovni 72 centov a mierne prekonala očakávania ekonómov. Tí počítali s upraveným ziskom na akciu na úrovni 71 centov. Prevádzkový zisk klesol medziročne o 2 % na 662 miliónov USD.
Tržby sa znížili o 5,2 % na 3,79 miliardy USD, keď ich do veľkej miery ovplyvnil pokles predaja jogurtov. Ich predaj na kľúčovom americkom trhu klesol o 20 %. Analytici očakávali tržby na úrovni 3,82 miliardy USD.

(tasr)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *