15.05.2014 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tržby svetového výrobcu agrotechniky Deere klesli v 2. kvartáli o vyše desatinu

Americká spoločnosť Deere, najväčší výrobca poľnohospodárskej techniky na svete, oznámila za 2. kvartál nižšie, než pôvodne očakávané tržby a zároveň zhoršila ich celoročný odhad. Dôvodom je slabší predaj strojov. Informovala o tom agentúra Bloomberg.

Tržby v 2. kvartáli fiškálneho roka 2013/2014, to znamená od februára do konca apríla, klesli medziročne z 10,3 miliardy USD (7,51 miliardy eur) na 9,25 miliardy USD. Medziročne to znamená pokles o vyše 10 %. Spoločnosť tak výsledkami zaostala za odhadmi analytikov, ktorí počítali s tržbami v priemere 9,65 miliardy USD.
Čistý zisk na akciu klesol z 2,76 USD na 2,65 USD. V tomto ukazovateli však firma prekonala odhady trhov, keďže tie počítali so ziskom na akciu na úrovni 2,49 USD.
Spoločnosť dodala, že za celý fiškálny rok 2013/2014 počíta najnovšie s tržbami o 4 % nižšími než v predchádzajúcom fiškálnom roku. V pôvodnej prognóze ešte predpokladala pokles tržieb zhruba o 3 %. Dôvodom očakávaných horších tržieb je predpokladaný ďalší pokles predaja agrotechniky, nakoľko ceny kukurice, ktorá je v USA kľúčovou komoditou, klesajú. Tým klesajú aj zisky farmárov, ktorí potom obmedzujú nákup nových poľnohospodárskych strojov.
Agrotechnika je pritom hlavnou divíziou tržieb spoločnosti Deere. Za fiškálny rok 2012/2013 sa divízia agrotechniky podieľala na celkových tržbách spoločnosti 78 %, zatiaľ čo druhá významná divízia, a to divízia lesných a stavebných strojov, sa na nich podieľala zhruba 16 %.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down