13.08.2014 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Turecké firmy zvyšujú vývoz potravín do Ruska, pomáha im embargo na výrobky z EÚ

Ruské firmy začali zvyšovať objednávky na produkty tureckých spoločností potom, ako Moskva zastavila dovoz väčšiny potravín a agroproduktov zo západných krajín. Zo strany Ruska išlo o odvetu za sprísnené sankcie Európskej únie, USA a ďalších štátov voči Ruskej federácii v súvislosti so situáciou na Ukrajine. Informovala o tom agentúra Reuters.

"Dopyt zo strany Ruska po tureckých produktoch sa po obmedzení obchodných vzťahov Ruska s EÚ a USA zvýšil," uviedol pre agentúru Reuters predseda Združenia tureckých vývozcov Mehmet Büyükeksi. "Očakávame, že v tejto súvislosti pricestuje na budúci týždeň do Turecka ruská delegácia," dodal.
Moskva už krátko po zavedení zákazu dovozu ovocia a zeleniny len z Poľska oznámila, že uvažuje o zvýšení dovozu týchto produktov z Turecka. Neskôr Rusko uvalilo zákaz na dovoz potravín aj na ďalšie krajiny EÚ, ako aj na USA, Kanadu, Austráliu a Nórsko, pričom rozšírilo aj zoznam potravín. Zákaz sa okrem ovocia a zeleniny týka aj mlieka, mliečnych výrobkov, mäsa, rýb a morských produktov.
Büyükeksi uviedol, že predpokladá výrazné zvýšenie vývozu najmä tureckej hydiny a morských produktov do Ruska. S rastom exportu do Ruskej federácie počíta aj v prípade ovocia a zeleniny.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down