25.09.2014 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Turecko zvýšilo vývoz broskýň do Ruska až o 72 %

Od zavedenia embarga na dovoz potravín zo západných krajín Rusko výrazne zvýšilo import z iných štátov, najmä čo sa týka ovocia. V rámci týchto produktov z embarga v súčasnosti ťaží zvlášť Turecko. Informovala o tom agentúra RIA Novosti.

Ako dnes uviedol šéf ruskej colnej správy Andrej Beljaninov, len import broskýň z Turecka vzrástol od zavedenia embarga na dovoz potravín zo západných štátov viac než 70-násobne. "Dovoz jabĺk zo Srbska a Ukrajiny vzrástol 4,5-násobne, dovoz broskýň z Macedónska 1,8-násobne, zo Srbska 3,8-násobne a z Turecka sa dovoz broskýň zvýšil až 72-násobne," povedal Beljaninov. Aký bude ďalší osud dovozu ovocia z Ukrajiny, však zatiaľ nie je známe, keďže minulý týždeň ruská veterinárna a fytosanitárna služba Rosselchoznadzor oznámila, že uvažuje o jeho zákaze. Rozhodnutie by podľa nej mohlo padnúť do konca septembra.
Moskva začiatkom augusta uvalila zákaz na dovoz potravín z krajín Európskej únie, Spojených štátov, ale aj z Kanady, Austrálie a Nórska. Bola to reakcia na sankcie zo strany Západu pre podiel Ruska na súčasnej ukrajinskej kríze. Embargo na dovoz potravín zo západných štátov sa okrem ovocia a zeleniny týka aj mäsa, morských produktov, rýb, mlieka a mliečnych výrobkov, pričom v platnosti by malo byť jeden rok.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down