18.11.2021 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

U vína sa v auguste a septembri zistili nedostatky v nesprávnom označovaní

Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS) SR v mesiacoch august a september vykonávala kontrolu vína v zmysle zákona o vinohradníctve a vinárstve.

Celkovo sa podľa ŠVPS vykonalo 161 kontrol, z toho 20 kontrol vo výrobe, 61 kontrol v maloobchodných predajniach sudových vín, 37 kontrol v maloobchodných predajniach potravín, 4 kontroly vo veľkoobchodnom sklade a 16 kontrol v zariadeniach spoločného stravovania. Počas mesiacov august a september bolo vykonaných 23 kontrol pri dovoze vína z tretích krajín.
Vo vínach hodnotených na mieste sa zistili nedostatky len v nesprávnom označovaní. V analytických znakoch nevyhovovali tri vzorky za nesprávny údaj o obsahu alkoholu a zvyškového cukru.
Pri dovoze vína z tretích krajín v spotrebiteľskom balení sa nezistili nedostatky. "Nekvalita v dovozových vínach nebola zistená," konštatovala ŠVPS.
"Vína so zistenými nedostatkami sú riešené v rámci správneho konania. Za uvedené nedostatky sú začaté správne konania, vína budú stiahnuté z predaja a bude uložený sankčný postih," dodala veterinárna a potravinová správa.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down