29.09.2014 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ukážka odrôd sóje

Ukážku odrôd sóje fazuľovej vyšľachtenej v Poľsku a na Ukrajine pripravila pre návštevníkov Agrokomplexu spoločnosť Top Seed Slovakia s.r.o., so sídlom v Michalovciach.

Spoločnosť sa výstavy zúčastnila prvý krát. „Našim cieľom je ukázať naše odrody sóje a dostať ich troška viac do povedomia slovenských pestovateľov,“ povedal Anton Monich, obchodný manažér spoločnosti, aj keď ako dodal, pestovatelia na Slovensku, podobne aj v Poľsku javia o pestovanie sóje stále väčší záujem.

Asi najznámejšou odrodou je Annushka, zapísaná do Európskeho katalógu odrôd. Charakteristickým znakom tejto veľmi skorej odrody sú podľa A. Monicha veľmi krátka vegetačná doba, odolnosť voči poliehaniu a vypadávaniu semien, odolnosť voči chorobám. Annushka znáša aj ľahšie prízemné mrazy a prísušok. „Vzhľadom k nižšej HTS nie je jej výnos ovplyvnený nedostatkom zrážok v dobe nalievania zrna tak ako u iných odrôd“, dodal A. Monich. Spoločnosť deklaruje výnos pri 14 % vlhkosti až 3,5 t/ha, s obsahom dusíkatých látok 39 – 41 % a obsahom tuku 18 – 21 %.

Celý článok bude uverejnený v najbližšom vydaní Roľníckych novín.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down