18.07.2014 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Úspešné odrody z Maďarska

Spoločnosť Gabonakutató Nonprofit Kft Szeged, od začiatku roka aj s vlastným obchodným zástupcom Ing.Alexandrom Barczim na Slovensku, v tomto roku oslavuje 90. výročie svojho založenia. Patrí medzi najväčšie výskumné spoločnosti v Maďarsku, ktorej kukurice, slnečnice, sóje, ciroky, repky a tiež portfólio obilnín poznajú aj slovenskí pestovatelia, najmä na juhu Slovenska.

Firma sa zaoberá šľachtením 23 rastlinných druhov. Na Celoslovenských dňoch poľa sa objavila v spoločnom stánku s ďalšou významnou maďarskou šľachtiteľskou spoločnosťou – Elitmag Kft. Obe firmy do pokusov zaradili zhodne, po šesť odrôd obilnín.

Z toho GK Szeged štyri odrody pšenice a po jednej odrode jačmeňa ozimného a tritikale. Boli medzi nimi známe materiály, ale aj novinky. Každopádne však podľa Gabrielly Pintér Virágovej, obchodnej riaditeľky spoločnosti ide predovšetkým o druhy vhodné do slovenských podmienok pestovania. Zo súčasných úspešných odrôd pšeníc vyzdvihla odrodu GK Csillag s vysokými výnosmi a stabilnými pekárenskými vlastnosťami, rovnako aj vysoko kvalitnú pšenicu prémiovej kategórie GK Békés. S výbornou plasticitou, vysokým úrodovým potenciálom a odolnosťou voči suchu sa vyznačuje GK Berény.

„Na Celoslovenských dňoch poľa sme sa zúčastnili prvý krát. Ale vzhľadom na význam a úroveň podujatia som presvedčená, že sa akcie zúčastníme aj na budúci rok, dokonca s väčším počtom predstavených materiálov,“ prisľúbila na záver rozhovoru obchodná riaditeľka Gabriella Pintér Virágová.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down