29.01.2014 | 11:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Už vo štvrtok sa v Bratislave začne sviatok gastronómie

Od štvrtka 30. januára otvorí v bratislavskej Inchebe svoje brány medzinárodný veľtrh gastronómie Danubius Gastro. Až do nedele 2. februára bude prehliadkou gastronomických trendov a prinesie pestrý výber potravín, ingrediencií, vína a kávy, ale aj profesionálnej gastro techniky. Už tradične je prvý deň venovaný odborníkom a pre širokú verejnosť budú vystavovatelia k dispozícii od piatka 31. januára.

Organizátori očakávajú 369 vystavovateľov z 12 krajín, a to z Českej republiky, Grécka, Chorvátska, Litvy, Maďarska, Nemecka, Poľska, Portugalska, Rakúska, Talianska, Slovenska a Švajčiarska.
Podľa slov organizátorov si na svoje prídu všetci gurmáni, milovníci kávy, vinári, ale aj profesionálni kuchári, cukrári a prevádzkovatelia reštaurácií, hotelov či bufetov.
V poradí 21. ročník veľtrhu Danubius Gastro doplní 14. ročník výstavy strojov a technológie pre obchody Exposhop a 13. ročník výstavy obalových materiálov a baliacej techniky Gastropack.
Veľtrh si za roky fungovania vybudoval silné postavenie, o čom svedčí aj skutočnosť, že tohtoročný je najväčší za posledných päť rokov. V počte expozícií tradične vedie Slovensko nasledované Českou republikou.
Neodmysliteľnou súčasťou veľtrhu sú atraktívne sprievodné podujatia venované gastronómii a príprave jedál, dezertov, kávy i alkoholických nápojov. Návštevníci sa môžu oboznámiť s umením profesionálnych kuchárov a cukrárov a nimi pripravené špeciality aj ochutnať. Medzi najzaujímavejšie sprievodné podujatia dlhodobo patrí Národná prehliadka kuchárskeho a cukrárskeho umenia „Poézia v gastronómii“, ktorej 15. ročník opäť predstaví súťažné exponáty hotelov, reštaurácií, škôl i jednotlivcov z celého Slovenska.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down