29.05.2014 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V bratislavských Vajnoroch dnes otvorili verejné trhovisko

V bratislavských Vajnoroch dnes podvečer slávnostne otvorili tržnicu, v ktorej budú občania tejto mestskej časti predávať poľnohospodárske prebytky zo svojich záhrad.

Vajnory ešte začiatkom roka ako jedna z prvých samospráv na Slovensku uskutočnili elektronické hlasovanie o využití časti rozpočtu vo výške 5000 eur. Občania si mohli vybrať z 10 návrhov, ktoré sami podali na miestny úrad. Víťazom sa stal projekt vybudovania vajnorského trhoviska na Osloboditeľskej ulici. Autorkami víťazného projektu sú mladé mamičky Kristína Paulenová, Lucia Grigová a Barbora Paulenová. Ako druhý skončil projekt zriadenia letného open-air kina v Parku pod lipami a na treťom mieste sa umiestnil projekt vybudovania dopadových plôch pod detskými atrakciami na školskom dvore.
Ako na malej slávnosti pred novými stánkami uviedol starosta Vajnôr Ján Mrva, „projekt je zaujímavý najmä tým, že vznikol za spoluúčasti občanov Vajnôr, ktorí pri participatívnom rozpočte rozhodli, že chcú mať vajnorské trhovisko. Samospráva zabezpečila verejným obstarávaním stánky a verím, že naše nové trhovisko bude mať svoju tradíciu".
Predávajúci nebudú musieť účtovať tovar cez registračné pokladnice, keďže bude pozostávať výlučne len zo záhradkárskych poľnohospodárskych prebytkov. Prenájom za jeden stánok na deň je jedno euro. Otvorené budú v týždni od 7.00 do 17.00 h a v sobotu od 7.00 do 13.00 h.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Komentáře k článku

  1. Úprimná gratulácia milí VAJNORÁCI,
    týmto mimoriadne rozumným a prekrásnym činom otvárate konečne po totálnej deštrukcií " POTRAVINOVEJ BEZPEČNOSTI na SLOVENSKU" verím, že možnú cestu nielen k jej postupnému obnoveniu spred 25 rokov, ale najmä k bezpečnosti a vysokej kvalite vo všetkých ohľadoch. Verte, že Bratislavčania budú Vaším častým hosťom. Príklad hodný nasledovania.
    S úctou a želaním úspechu
    Filkorn

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down