17.04.2014 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Hriňovej dnes odštartovali tradíciu farmárskych trhov

Tradíciu farmárskych trhov dnes začali písať v podpolianskej Hriňovej. Cieľom podujatia je najmä podpora miestnych výrobcov, pestovateľov a gazdov.

Mesto na začiatok vyšlo v ústrety všetkým záujemcom o predaj, keď im poskytlo zdarma predajné miesto na novom Podpolianskom námestí. "Aj keď prvý raz prišla len necelá desiatka predajcov, očakávame, že po dobrých referenciách vstúpia do tohto nášho projektu aj ďalší výrobcovia a v rozbehnutej sezóne už bude počas farmárskych trhov námestie plné," konštatoval primátor mesta Stanislav Horník. Pre to, aby sa tak stalo, chce mesto všetkým, ktorí prejavia záujem, zabezpečiť vybavovanie potrebných dokladov a potvrdení na veterinárnej správe.
Ešte v marci mesto zorganizovalo pre farmárov aj prvý informačný seminár, kde ich o povinnostiach a pravidlách vyplývajúcich z platnej legislatívy informovali odborníci z regionálnej veterinárnej a potravinovej správy, Zväzu ekologického poľnohospodárstva.
"Tieto trhy sú tu aj preto, aby ľudia mali možnosť alternatívy a neboli nútení nakupovať potraviny výlučne v hypermarketoch," uviedol primátor. Na Podpoľaní je podľa neho množstvo vynikajúcich výrobcov tradičných potravín, ktorí farmárske trhy privítali. "Nehovoriac o ľudoch, ktorým možnosť pravidelne nakupovať domáce potraviny otvorí dvere pre zdravú výživu," pripomenul.
Farmárske trhy sa majú v Hriňovej konať zatiaľ každú druhú sobotu, pri čom v lete by prešli na týždenný cyklus.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down