09.02.2015 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Krupine plánujú upraviť poľnohospodársku halu na chov rýb

Firma PD-MEFA, s. r. o., plánuje v Krupine úpravu poľnohospodárskej haly na chov rýb, najmä sumčeka afrického. Vyplýva to zo zámeru, ktorý spoločnosť predložila na posúdenie vplyvov investície na životné prostredie (EIA). Náklady na stavbu a technológiu sa odhadujú na jeden milión eur.

"Zámerom investora je využitie priestorov v existujúcej a nevyužívanej maštali pre chov hovädzieho dobytka pre umiestnenie technológie na intenzívny chov rýb v nádržiach," spresnil investor v zámere. Začiatok výstavby sa predpokladá v marci a ukončenie v októbri tohto roku.
Navrhovaná činnosť je situovaná v juhozápadnej časti mesta Krupina, miestnej časti Pijavice, s napojením na cestu 1. triedy I/66 smerujúcu severovýchodne do mesta Zvolen a juhozápadne do mesta Šahy. Hala na chov rýb sa bude nachádzať v areáli družstva PD-MEFA, s. r. o., ktorý je v súčasnosti využívaný na poľnohospodársku činnosť.
Spoločnosť PD-MEFA, s. r. o., v Krupine vznikla v apríli 1994. Predmetom jej činnosti je najmä poľnohospodárska výroba a predaj poľnohospodárskych výrobkov. Eviduje základné imanie vo výške 504.549 eur.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down