V okolí obce Bíňa bude žatva slabšia ako v roku 2016

Tohtoročná žatva v okolí obce Bíňa v okrese Nové Zámky bude približne o 15 až 20 percent slabšia v porovnaní s minulým rokom. TASR o tom informoval Vojtech Trupek, predseda Agroavar - družstvo agropodnikateľov Bíňa.

Podľa jeho ďalších slov družstvo, ktoré hospodári na rozlohe približne 2900 hektárov, má za sebou žatvu 155 hektárov hrachu ozimného a 250 hektárov jačmeňa. „Mám za sebou 40 žatiev, ale tento rok som prekvapený, pretože sme ešte nikdy žatvu 22. júna nezačínali. Horúčavy v druhej polovici mája negatívne ovplyvnili kvalitu zrna. Ak by toto sucho prišlo až koncom júna, neboli by takéto negatívne dôsledky. Aktuálne so žatvou stojíme kvôli vlhkosti z posledných dní. Všetko je však dozreté,“ uviedol Trupek.
Družstvu ešte zostáva zožať 354 hektárov repky olejnej, 1250 hektárov pšenice ozimnej a 50 hektárov jačmeňa jarného. „Vyzerá to tak, že zajtra alebo v priebehu tohto týždňa začneme s repkou, ktorú zožneme za tri až štyri dni. K dispozícií máme desať kombajnov. Čakáme na lepšie počasie, keďže po posledných dňoch zrážok počasie stále nie je vhodné na žatvu,“ dodal predseda družstva.

(tasr)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *