15.12.2014 | 01:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Oponiciach o nových hybridoch aj technológii ochrany

Spoločnosť Rapool Slovakia má za sebou výnimočnú sezónu. Informovala o tom riaditeľka spoločnosti Ing. Andrea Krkošová na zimnom odbornom seminári, ktorý v priestoroch hotela Cháteau Appony v Oponiciach koncom novembra zorganizovala už tradične v spolupráci s firmami BASF Slovensko a LEMKEN SLOVAKIA.

Oponice boli jedným zo štyroch miest v rámci Slovenska, kde sa všetky tri menované spoločnosti podelili s pozvanými poľnohospodármi o svoje pestovateľské postrehy z roku 2014 a predstavili svoje portfólio do nadchádzajúcej sezóny.

Aj keď spoločnosť Rapool Slovakia poznáme najmä ako repkársku spoločnosť, nosnou témou seminára bola ponuka kukuríc a slnečníc na osev 2015. Rapool je výhradným zástupcom osív kukurice Saaten-Union, ktoré sa vyznačujú veľmi dobrou adaptabilitou na naše podmienky, nakoľko aj samotné šľachtiteľské programy prebiehajú nielen v západnej Európe, ale aj v kontinentálnych podmienkach južného Maďarska a tiež v hraničnej oblasti medzi Ukrajinou a Ruskom.

„V tomto roku máme v ponuke 16 hybridov kukuríc. Do nadchádzajúcej sezóny vstupujeme s ponukou rozšírenou o dve novinky v  skorom a stredne neskorom segmente,“ uviedol Ing. Tomáš Upohlav, PhD., produktový manažér spoločnosti.

Celý článok bude uverejnený v najbližšom vydaní Roľníckych novín.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down