14.08.2020 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V potravinárskej firme je pozitívnych na koronavírus spolu 31 ľudí

Počet pracovníkov s pozitívnym výsledkom testov na nový koronavírus sa dostal u výrobcu plnených bagiet a sendvičov v Sládkovičove pri Galante celkovo na 31. Všetky dotknuté osoby a ich úzke kontakty v súčinnosti s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Galante umiestnili do povinnej izolácie. PR spoločnosti Fekollini Andrej Gerstner zdôraznil, že prvotná nákaza sa vyskytla u dodávateľa.

"Nákaza bola identifikovaná z externého prostredia. Následne sme okamžite stotožnili ľudí úzkeho kontaktu, ktorí boli našimi zamestnancami. Na základe zistených skutočností vedenie firmy rozhodlo o celoplošnom testovaní zamestnancov, ktoré sa uskutočnilo v pondelok 10. a utorok 11. augusta," uviedol Gerstner.
Výrobca produkciu po izolácii nakazených nezastavil, prízvukuje dodržiavanie najvyšších štandardov a hygienických postupov v rámci každodennej výroby pod dozorom Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy v Galante. "Opatrenia v súčinnosti s RÚVZ nám umožnili zabezpečiť bezpečné fungovanie výroby. Šírenie vírusu je vo výrobných priestoroch firmy nemožné," dodal Gerstner.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down