27.01.2015 | 02:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Prievidzskom okrese by mohol vyrásť liehovar

V Prievidzskom okrese by mohla v blízkom čase vyrásť prevádzka na výrobu liehu z obilia a ovocia za približne 1,7 milióna eur. Vyplýva to z návrhu spoločnosti Mabio, s.r.o., so sídlom v Čiernom Brode (okres Galanta), ktorý predložila na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA). Ako prvý o tom informoval web denníka Hospodárske noviny.

Spoločnosť chce vybudovať liehovar v nadväznosti na rozvinutú poľnohospodársku produkciu v okolí, pričom by mal podporiť poľnohospodársky a potravinársky sektor, a tiež sektor služieb v okrese. Ako uvádza vo svojom zámere, ide o novostavbu výrobnej haly, v ktorej budú vybudované objekty pre príjem a skladovanie obilia alebo kukurice a ovocia, prípravu zápary, destiláciu, skladovanie a expedíciu liehu, skladovanie a spracovanie výpalkov a servisnú činnosť.
Mabio počíta s dvoma variantmi umiestnenia svojej prevádzky, buď priamo v Prievidzi, prípadne v blízkych Zemianskych Kostoľanoch. "Liehovar bude situovaný v priemyselných zónach s čiastočne vybudovanou technickou infraštruktúrou potrebnou na prevádzku. Nachádzať sa bude mimo obytného územia, pričom najbližšie obytné objekty sa nachádzajú vo vzdialenosti väčšej ako 450 metrov vo variante Prievidza a 500 metrov vo variante Zemianske Kostoľany," píše sa v zámere.
V nadväznosti na výsledky procesu EIA firma plánuje začať s výstavbou prevádzky už vo februári tohto roka, pričom dokončená by mala byť o rok neskôr.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down