27.02.2019 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V ročných prioritách sú aj pozemkové úpravy v okresoch Revúca a Trebišov

Rozvoj cestovného ruchu v okrese Gelnica, iniciovanie a realizovanie projektov pozemkových úprav v okresoch Revúca a Trebišov, podpora podnikania mladých v okrese Rožňava i podpora sociálnych a obecných podnikov v okrese Sobrance sú medzi návrhmi priorít pre deväť z najmenej rozvinutých okresov na rok 2019 z dielne Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII). Vláda ich schválila na rokovaní v stredu.

Vláda schvaľuje priority na konkrétny rok, aby boli najaktuálnejšie, uviedol k téme premiér Peter Pellegrini (Smer-SD). Je to model, keď sa akčné plány a priority pre okresy dynamicky prispôsobujú reálnym potrebám.
Vicepremiér Richard Raši (Smer-SD) konštatoval, že vznikne približne 100 pracovných miest a v multiplikačnom efekte by mali pribudnúť ďalšie v oblastiach, ktoré budú mať podporu. Zdôraznil, že ide o miesta, ktoré si zadefinovali samotné okresy. „Miera nezamestnanosti v týchto okresoch výrazne klesla, v niektorých už pod hranicu, ktorú si určil akčný plán,“ uviedol.
K ďalším patria napríklad výstavba budovy kuchyne v areáli zariadenia sociálnych služieb v okrese Medzilaborce, rozšírenie a finančné zabezpečenie siete domovov sociálnych služieb v okrese Bardejov, podpora podnikateľského subjektu v okrese Svidník, ktorý vytvorí 6 nových miest. Pri návrhoch iniciovania a realizovania projektov pozemkových úprav sú zodpovední okresný úrad a Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, uvádza sa v materiáli na rokovanie vlády.
Vláda uložila v uznesení vicepremiérovi pre investície a informatizáciu Richardovi Rašimu (Smer-SD), aby priebežne poskytol regionálny príspevok v celkovej výške 2,159 milióna eur podľa zoznamu projektov financovaných alebo spolufinancovaných z regionálneho príspevku.
Ide celkovo o niekoľko desiatok návrhov pre okresy Bardejov, Gelnica, Kežmarok, Medzilaborce, Revúca, Rožňava, Sobrance, Svidník a Trebišov. Pripravili ich okresné úrady s miestne príslušným výborom, Úradom vlády SR, ÚPVII, vyšším územným celkom, obcami a ostatnými sociálno-ekonomickými partnermi.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down