22.11.2013 | 03:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Štiavnických Baniach sa v sobotu uskutoční Krumpľový festival

Ochutnávku všetkého, čo možno pripraviť zo zemiakov, ponúkne Krumpľový festival, ktorý sa uskutoční v sobotu, 23. Novembra, v Štiavnických Baniach. Organizuje ho Mesto Banská Štiavnica v spolupráci s Historicko-umeleckou spoločnosťou Bojník.

"Tento jesenný festival je tematicky vystavaný na tradičných prvkoch ľudovej kultúry, ale najmä na bežnom živote ľudí na vidieku, pre ktorých
aj obyčajný zemiak a jeho zber predstavujú možnosť na oslavu, ako vďaku za dobrú úrodu," povedal TASR Rastislav Marko, vedúci Odboru kultúry, športu a mediálnej komunikácie na Mestskom úrade v Banskej Štiavnici.
Návštevníci budú môcť ochutnať napríklad halušky, šúľance, pirôžky, placky, krumpľovú polievku, ale aj  zemiakové lupienky, hranolky či tyčinky. Zároveň si môžu v zemiakovej dielni vyrobiť postavičku, zvieratko alebo čokoľvek podľa vlastnej fantázie. Najlepšie práce budú aj ocenené.
Interaktívny program dopĺňa Trojkrumpľový turnaj, kde si všetky vekové´kategórie môžu vyskúšať očistiť zemiak na jednu šupu, jedenie bryndzových halušiek na čas či hod krumpľom do diaľky. Atmosféru dotvoria ľudoví remeselníci a folklórny súbor, ktorý sa postará aj o večernú tanečnú zábavu. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down