19.08.2021 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V súťaži Top Agro vyhlásili najlepších agromanažérov za rok 2019 a 2020

V rámci súťaže Top Agro Slovensko vyhlásili najlepších poľnohospodárskych manažérov za rok 2019 a 2020. Informoval o tom Matej Korpáš z tlačového oddelenia Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK). Tieto ocenenia sa odovzdávali v stredu v Šamoríne.

Absolútnym víťazom 25. ročníka (za rok 2019) Top Agro Slovensko je podľa Korpáša samostatne hospodáriaci roľník František Szaxon zo Zatína z okresu Trebišov. Absolútnym víťazom 26. ročníka (za rok 2020) Top Agro Slovensko je zase spoločnosť FirstFarms Gabčíkovo.
Do súťaže sa každý rok zapojí takmer tisícka poľnohospodárov, hospodáriacich v rôznych formách podnikania. Sú medzi nimi obchodné spoločnosti, poľnohospodárske družstvá aj samostatne hospodáriaci roľníci – malí aj veľkí hospodári na pôde. Tabuľku 100 najlepších zostavuje každoročne Výskumný ústav poľnohospodárstva a potravinárstva Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra.
Organizátorom súťaže je už štvrťstoročie Klub poľnohospodárskych novinárov v spolupráci s SPPK. Podujatie sa koná pod záštitou ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuela Vlčana (nominant OĽANO).

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down