09.03.2021 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Včasné oddelenie výkalov a moču dojníc

Špeciálnu cenu za welfare zvierat získal na veľtrhu EuroTier 2021 aj výrobok francúzskej spoločnosti BIORET AGRI Logette Confort s názvom Delta X Pack.

Moč produkovaná v chovoch dojníc je jedna z hlavných príčin emisií amoniaku do okolitého prostredia, najmä pokiaľ zostáva na podlahe a je dlhý čas v styku so vzduchom a výkalmi.
Francúzska spoločnosť BIORET AGRI Logette Confort preto prišla na trh s inováciou - s produktom Delta X Pack vyvinula pozoruhodný produkt, ktorý umožňuje automatický, rýchly a ľahký zber fekálií a moču na podlahách maštalí pre dojnice a potom ho prevádza do samostatných skladovacích priestorov.

Aby to bolo možné dosiahnuť, bol do systému gumových rohoží so sklonom 3 % integrovaný protibežný systém dopravného pásu. Systém pásov odvádza moč zhromaždenú v centrálnom žľabe do samostatných nádrží - skladu tekutín a výkaly zvierat do zásobníka pevných látok.

Rýchle a účinné oddelenie výkalov a moču je nesmierne dôležité nielen pre udržanie čistoty podláh, ale tiež pre podporu zdravia zvierat a zlepšenie mikroklímy maštale. V dôsledku toho môže byť tiež znížený dopad emisií na životné prostredie.

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down