05.09.2014 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vedia sa prispôsobiť

Spoločnosť AGROVARIA export-import spol. s.r.o. so sídlom v Štúrove v tomto roku prekročila brány nitrianskeho výstaviska už 21.krát. Kým meniaci sa charakter Agrokomplexu mnohých odradil, firma sa iba prispôsobila novodobému charakteru výstavy.

Podľa slov Ing. Jána Pathó, riaditeľa spoločnosti, zo svojho rozsiahleho sortimentu na výstavu prinášajú iba tie produkty, ktoré by mohli zaujať malých záhradkárov a menších pestovateľov do výmery 5 ha, teda závlahy záhrad a skleníkov, umelé hnojivá, osivá v tomto roku obohatené o cesnakovú sadbu a elektronický poplašný systém proti škorcom.

Keď sa spoločnosť pred 21 rokmi prvýkrát zúčastnila výstavy, nielen celá Nitra, ale celé Slovensko žilo poľnohospodárstvom. Výstava netrvala iba štyri dni, ale približne 2 týždne, počas ktorých do mesta pod Zoborom zavítali húfy ľudí, ktorí sa živili a žili poľnohospodárstvom, teda predsedovia družstiev, členovia aj začínajúci samostatne hospodáriaci roľníci.

Dnes táto výstava odbornú verejnosť príliš neoslovuje, ako však J. Pathó dodáva, treba sa vedieť prispôsobiť. Aj preto na tejto výstave veľké závlahové stroje a ostatné technológie nahradila v posledných rokoch malá závlahová technika, eventuálne niektoré druhy výživy do zálievok alebo postrekov. „Ponúkame aj balkónové sady, teda závlahy na balkóny. Sú napojiteľné na kohútik alebo záhradnú hadicu a po zapichnutí do balkónových črepníkov sú rastliny zavlažované ako keby kvapkovou závlahou priamo do črepníkov,“ prezradila Ing. Anikó Pathóová zo spoločnosti AGROVARIA export-import spol. s.r.o.

Celý článok bude uverejnený v najbližšom vydaní Roľníckych novín.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down