12.04.2019 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veľtrh pre živočíšnu výrobu ANIMAL TECH 2019

Na brnianskom výstavisku sa od 12. mája (nedeľa) do 15. mája (streda) uskutoční Medzinárodný veľtrh pre živočíšnu výrobu ANIMAL TECH 2019.

ANIMAL TECH sa bude konať spoločne s Národnou výstavou hospodárskych zvierat a Národnou výstavou poľovníctva. Súčasťou sprievodného programu bude Stredoeurópsky veterinárny kongres na tému Quo vadis veterinárna medicína a veterinárna profesia? Chýbať nebude výstava koní a včelárska výstava.
Tento komplex veľtrhov bol vytvorený v spolupráci s partnermi a spoluorganizátormi - profesijnými asociáciami, štátnou správou, samosprávou a odborným školstvom - a tiež podľa dopytu firiem z oblasti strojov a technológií pre živočíšnu výrobu.
Nosnými témami veľtrhu sú chovateľstvo, genetika, veterinárne lekárstvo, technológia a poľnohospodárska technika pre živočíšnu výrobu. Veľtrh je určený najmä odborníkom - chovateľom, zootechnikom, poľnohospodárom a veterinárnym lekárom.

V pavilóne P a jeho okolí nájdu návštevníci expozície s technológiami pre živočíšnu výrobu - krmivárske firmy, technológie pre chov, dojacu techniku, poľnohospodársku techniku včítane závesnej techniky. Veľká časť vystavovateľov predstaví novinky a zaujímavé exponáty pre väčší výnos, produktivitu i lepšie prostredie hospodárskych zvierat.

Na Národnej výstave hospodárskych zvierat uvidia návštevníci vyše 900 kusov hovädzieho dobytka, ošípaných, oviec, kôz a koní. Najdôležitejšou časťou sprievodného programu výstavy sú tradične šampionáty a súťažné prehliadky, napr. Národný šampionát holsteinského dobytka, Národný šampionát mäsových plemien, Národný šampionát dobytka jersey alebo súťažné prehliadky normandského dobytka. V nedeľu sa na výstavisku bude konať snem Agrárnej komory ČR. Tohtoročný ANIMAL TECH využije Mendelova univerzita v Brne k pripomenutiu sto rokov vzniku Agronomickej fakulty. Návštevníci uvidia tiež ukážky spracovania bravčového mäsa s Františkom Kšánom či súťaž v strihaní oviec. V spolupráci so Zemědělským svazom ČR sa uskutočn program pre deti a žiakov základných škôl nazvaný Zo života poľnohospodárstva.

V pavilóne F sa v rôznych ukážkach predstaví vyše 150 koní takmer 20 plemien. Najmenší bude minihorse, najväčší shire horse; kone sa ukážu sa v disciplínach drezúra, working equitation, extreme trail, konské pólo či westernové jazdenie. Špeciálnym hosťom bude Národný žrebčín Kladruby nad Labem. Predstavia sa aj legendy ako napr. kobyla Orphée des Blins.

V pavilóne G1 bude s výstavou poľovníctva umiestnená včelárska výstava spojená s predajom potrieb pre včelárov, medu či výrobkov z včelích produktov. V nedeľu budú môcť včelári navštíviť včelárske prednášky.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down