06.03.2014 | 04:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Viac ako polovica Slovákov si mesačne nič neušetrí

Napriek všeobecnému názoru, že je lepšie sporiť ako si požičať, je realita odlišná. Viac ako polovica obyvateľov Slovenska si totiž mesačne neušetrí nič a len jedna pätina občanov SR si vie ušetriť viac ako 100 eur mesačne.

Ukázal to prieskum, ktorý pre VÚB banku spracovala agentúra 2muse. Prieskum bol realizovaný on-line na reprezentatívnej vzorke 600 respondentov vo veku od 18 do 55 rokov.
Obyvatelia SR, teda tí, ktorí sporia, si najčastejšie odkladajú mesačne do 100 eur. Vo väčšine prípadov nešetria na konkrétny účel a peniaze nechávajú na bežnom či sporiacom účte. Prieskum tiež ukázal, že Slováci sú v investovaní konzervatívni. Z finančných produktov preferujú termínovaný vklad a sporiaci účet.
Ako uviedli predstavitelia VÚB banky, základom úspechu je sporiť z toho čo zarobíme, nie z toho, čo nám na konci dňa zostane. Každý pozná svoj mesačný rozpočet a vie si zrátať, koľko peňazí na mesiac potrebuje, aby zaplatil všetko čo musí, teda bývanie, stravu, cestovné a podobne. Čiastka, ktorá ostane po odrátaní nevyhnutných nákladov, je suma, ktorú možno ušetriť. Ideálne je, aby suma pravidelného sporenia predstavovala minimálne 10% z príjmu. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down