20.02.2014 | 02:02
Autor:
Kategorie:

Biostimulátory ako ich (ne)poznáme

V utorok prebehol seminár o efektívnej intenzifikácii poľnohospodárskych plodín, ktorú pre poľnohospodárov zorganizovala spoločnosť Agrobiosfer, s.r.o. Zaplnený priestor prednáškovej sály na Agroinštitúte v Nitre dal tušiť, že aj keď je spoločnosť relatívne krátko na trhu, hnojivá z morských rias si za štyri roky jej pôsobenia našli medzi pestovateľmi svojich priaznivcov.

Aj keď bol seminár z veľkej časti venovaný využitiu biostimulátorov v praxi a ich dopadu na úrodu, zároveň poodkryl aj možnosti komplexnej ochrany poľných plodín v jarnom období, ponuku hybridov slnečníc pre rok 2014, možnosti obchodovania s hlavnými poľnohospodárskymi komoditami a ďalšie zaujímavé témy. Na seminári tiež bolo predstavené prvé granulované hnojivo z morských rias na svete.

AlgoSoil je produkt z morských rias s vysokým obsahom (45 %) organickej hmoty.  Nové hnojivo dodáva organickú zložku do pôdy, malo by zlepšiť úrodnosť pôdy a zvýšiť využiteľnosť a príjem živín z hnojív a pôdy, znižovať dopad dlhodobého používania digestátov a fugátov z bioplynových staníc. Hnojivo tiež pôsobí ako pôdny kondicionér a podporuje činnosť pôdnych mikroorganizmov. Je vhodné do ekologického poľnohospodárstva a čo je ešte dôležité, je neutrálne pH hnojiva.

Ďalšie informácie o novom hnojive nájdete v niektorom z najbližších vydaní Roľnícych novín.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down