19.12.2014 | 09:12
Autor:
Kategorie:

Náradie, ktoré má čo ponúknuť

Výrobcov poľnohospodárskeho závesného a neseného náradia je mnoho, avšak máloktorí sa môže pochváliť tak uceleným portfóliom produktov do celej škály prác, aké ponúka značka KUHN, ktorú na slovenskom trhu zastupuje spoločnosť Agroservis, spol. s r.o. Sortiment techniky začína pri krmovinárskej technike, pokračuje spracovaním pôdy od orby až po sejbu, končiac pri strojoch zabezpečujúcich výživu a podstielanie hospodárskych zvierat, sejbu, chemické ošetrovanie porastov-postrekovače a aplikáciu priemyselných hnojív.

Rozhodli sa pre radličky

Na pozberové spracovanie pôdy zabraňujúce vyparovaniu vlahy z pôdy existuje celý rad podmietačov, ktoré využívajú buď diskové alebo radličkové pracovné orgány, prípadne ich kombináciu. Rovnako tak aj značka KUHN ponúka všetky tieto varianty podmietačov, keďže každému poľnohospodárovi v závislosti od typu pôdy vyhovuje iný druh podmietača. Na Poľnohospodárskom družstve podielnikov Radošovce-Paderovce pribudol v priebehu uplynulého roka nový radličkový podmietač KUHN Cultimer L 4000, ktorý má za sebou úspešnú prvú sezónu.

Orba je nutná

Chotár Poľnohospodárskeho družstva Pokrok v Tekovských Lužanoch sa rozprestiera na juhu západného Slovenska na výmere 2483 ha. Venujú sa takmer výhradne rastlinnej výrobe, kde na cca 800 ha pestujú pšenicu, na 500 ha jačmeň, na 500 ha kukuricu, do 400 ha je vyčlenených na pestovanie repky olejnej a 360 ha slnečnici. Pred dvomi rokmi začali s chovom hydiny, nosnicami, ktorých je do 2000 ks. Pod jariny je pôda spracovávaná na celej výmere orbou a pod oziminy je to minimálne polovica. Poľnohospodárske družstvo Pokrok v Tekovských Lužanoch patrí už od roku 2007 k stálym zákazníkom spoločnosti Agroservis spol. s r.o. Na ich dvore sa nachádza niekoľko zeleno žltých traktoroch rôznych výkonov, kombajn, samochodný postrekovač, ale aj závesné náradie KUHN v podobe pluhov, mulčovača a rozmetadla priemyselných hnojív.

Celý článok v RN č. 1-2 (2015)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down