14.03.2014 | 09:03
Autor:
Kategorie:

Novinka na farme v Lúčkach

Každý farmár hľadá pri kúpe nového traktora čo najideálnejšie zladenie jeho parametrov. Nepochybne je to výkon, pohodlie a ak stroj pracuje vo svahovitom teréne, tak aj stabilita. Neďaleko od Kremnice, v obci Lúčky gazduje Michal Kubašiak, ktorý má vo svojom strojovom parku hneď dva traktory značky Same, starší a výkonnejší Same Iron 160 a čerstvú novinku z radov traktorov Same, model Same Virtus 120, ktorý na dvore jeho farmy pribudol iba prednedávnom.

Všetko pre dobytok

Klasická poľnohospodárska výroba by na svahovitých pozemkoch v okolí Kremnice bola pomerne zložitá. Produkcia spoločnosti HEUREX spol. s r.o. je preto zameraná na chov škótskeho náhorného dobytka Highland. Na pôdach v okolí Kremnice o výmere 130 ha dorábajú výhradne lúčne seno, ktoré slúži ako hlavná zložka krmiva v ich chove.

Hľadali a našli

„Dlho sme hľadali dobrý traktor, ktorý by ponúkal optimálny pomer cena/kvalita. Približne pred štyrmi rokmi sme na výstave Agrokomplex objavili spoločnosť Some Slovakia s.r.o., ktorá predáva traktory Same. Po bližšom zoznámení sa s ich portfóliom a traktormi Same, sa nám značka zapáčila natoľko, že sme si zadovážili v tom čase prvý traktor tejto značky, Same Iron 160,“ povedal konateľ spoločnosti HEUREX spol. s r.o., Michal Kubašiak a pokračuje. „Traktor, ako aj samotná spolupráca so spoločnosťou Some Slovakia s.r.o. sa nám osvedčila. Bol som milo prekvapený možnosťami traktora a hlavne jeho stabilitou, ktorá je v našom prípade dôležitá, nakoľko pozemky, na ktorých dorábame seno, sú výrazne svahovité.“

celý článok v RN č. 12

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down