27.05.2014 | 11:05
Autor:
Kategorie:

Očová : Dvadsať rokov histórie

S blížiacim sa termínom Dňa poľa krmovín a vzhľadom na vtedajší aktuálny priebeh počasia sa organizátori zo Združenia dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR – AGRION a ich partneri z Poľnohospodárskeho družstva Očová a Technickej fakulty SPU Nitra právom obávali, či sa nezopakuje minuloročný mokrý variant Dňa poľa, ku ktorému boli nútení v Očovej pristúpiť. Vlaňajší scenár sa našťastie nekonal. A hoci návštevníci aj v tomto roku zažili také pravé počasie roľníka, namiesto dažďa dojem z inak veľmi pekného jubilejného 20.ročníka kazilo iba chladné a veterné počasie.

Poľnohospodári sú už dvadsať rokov zvyknutí chodiť do Očovej a od roku 2006 na striedačku aj do Liptovského Ondreja. Vznik tejto akcie je však primárne spojený s obcou Očová, presnejšie s PD Očová , s bývalým vedením družstva a manažmentom bývalého štátneho podniku AGROZET Zvolen. A hoci sa Očová pri organizácii Dní poľa, ako už bolo napísané strieda s a.s. AGRIA v Liptovskom Ondreji, hostí na jubilejnom, 20.ročníku podujatia, aj druhý rok po sebe logicky privítal Ing. Ján Maľa, predseda hostiteľského družstva, PD Očová.

Po oficiálnom otvorení  mali návštevníci možnosť vidieť techniku priamo v činnosti. Ešte predtým sa však organizátori pokúsili priblížiť jednotlivé etapy vývoja kosby. Začínalo sa ručnými kosami, kedy sa kosci zahryzli priamo pred zrakmi návštevníkov do porastu. Nasledovala kosba konským poťahom, historický skvost Zetor 30, od ktorého sa prešlo k presnému poľnohospodárstvu, teda k ukážkam toho najnovšieho, čo momentálne na trhu máme.

Celý článok bude uverejnený v najbližšom vydaní Roľníckych novín.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down