22.05.2014 | 06:05
Autor:
Kategorie:

Prečo pestovať hybridné jačmene?

Na zimnej konferencii spoločnosti Syngenta Slovakia s.r.o v Nitre a v Košiciach zaznela informácia, že po Nemecku, Poľsku, Anglicku, Francúzsku a Českej republika, Syngenta v tomto roku prináša svoju najväčšiu novinku – hybridné jačmene aj na Slovensko. Počuté informácie, čo je Hyvido, ako ho pestovať, aké má výhody si mohli poľnohospodári, prevažne významní pestovatelia klasického ozimného či už sladovníckeho, alebo kŕmneho jačmeňa overiť aj v praxi na poliach Gamota VD Hurbanovo, kde sa predvčerom uskutočnil historicky prvý Poľný deň Hyvido na Slovensku.

Prichystaných bolo šesť stanovíšť, na ktorých sa  návštevníci dozvedeli  viac o hybridných jačmeňoch, o samotnom fenoméne hybridizácie a ako dostať maximum z úrodového potenciálu hybridu.

Tak ako sa už na konferenciách spomínalo, že Syngenta bude ponúkať nielen osivo hybridného jačmeňa, ale k tomu aj technológiu Optimalizovaného systému pestovania, návštevníci mohli vidieť názornú ukážku hnojenia a ochrany na pokusných poliach v Hurbanove, následne zástupca spoločnosti prezradil, ako by mala ideálna technológia pestovania hybridného jačmeňa vyzerať.

Celý článok bude uverejnený v niektorom z nasledujúcich vydaní Roľníckych novín.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down