10.06.2014 | 12:06
Autor:
Kategorie:

Premiérový deň sladovníckeho jačmeňa

Minulý týždeň v piatok sa na poliach spoločnosti Agromarkt Nýrovce na základe dohody troch spoločností – Limagrain Central Eurpe Cereals, BASF Slovensko a Heineken Sladovne Slovensko uskutočnil premiérový poľný deň sladovníckeho jačmeňa.

 

Dni poľa venované výlučne sladovníckemu jačmeňu sa na Slovenku príliš často neorganizujú. Pritom ako na poľnom dni zaznelo, sladovnícky jačmeň tak ako v minulom roku, aj v tých nasledujúcich bude patriť medzi ekonomicky najlukratívnejšie plodiny. Treba si uvedomiť, že sladovne a slovenský pestovateľ v rámci sladovníckeho priemyslu pridáva jačmeňu pridanú hodnotu. Sladovníci na Slovensku exportujú viac ako 90 % svojej produkcie do zahraničia. Preto na slovenský jačmeň a z neho vyrobený slad, ktorý nás úspešne prezentuje v zahraničí môžeme byť právom hrdí.

Cieľom dní poľa bolo predstaviť komplexnú technológiu od osiva, cez prípravky na ochranu rastlín až po samotnú finalizáciu. Ani lokalita nebola vybraná náhodne. Išlo o to ukázať,  že aj v podmienkach južného Slovenska sa pri dodržaní správnych agrotechnických zásad dá sladovnícky jačmeň, ako komodita pestovať veľmi efektívne.

Celý článok bude uverejnený v niektorom z najbližších vydaní Roľníckych novín.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down