17.06.2014 | 12:06
Autor:
Kategorie:

Profesionálna malá technika pre ošetrovanie zelene

Posledný májový týždeň sa niesol duchu prezentácie profesionálnych kosačiek a malých komunálnych traktorov značky Kubota, v rámci celoslovenskej Kubota Tour 2014, ktorá odštartovala vo Veľkých Kostoľanoch, pokračovala v Bratislave a v Liptovskom Mikuláši a zakončila na východe Slovenska, v obci Hriadky neďaleko Košíc. Spoločnosť MS Šupa na Kubota Tour 2014 prezentovala profesionálne náradie na udržiavanie zelene v mestách a obciach, ale aj malú traktorovú techniku využiteľnú v širokom spektre prác.

„Kubota Tour 2014 je podujatie, na ktorom chceme odprezentovať profesionálnu kosiacu techniku značky Kubota pre mestá a obce, avšak návštevník môže vidieť aj stroje značiek Starjet alebo Stiga. Nakoľko je obdobie kosenia zelených plôch v mestách a obciach v plnom prúde, zamerali sme sa na profesionálnu kosiacu techniku a to v niekoľkých konštrukčných prevedeniach stroja,“ povedal Ing. Marián Šupa, majiteľ spoločnosti MS Šupa.

Malý profesionál pre všetko

Klasická traktorová technika zastúpená malým komunálnym traktorom Kubota BX 2350 názorne prezentovala univerzálnosť využitia malých traktorov. „Traktor Kubota BX 2350 je stroj, ktorý môže vykonávať kompletnú zimnú údržbu, kosenie, prepravu alebo drážkovanie, jednoducho jedná sa o traktor, ktorý je vybavený zadným aj predným trojbodovým závesom a hydraulickými vývodmi, takže je agregovateľný s akýmkoľvek náradím,“ povedal Ing. M. Šupa. V prednej časti je v rámci základnej výbavy traktor Kubota BX 2350 predpripravený na čelný nakladač spolu s dvomi hydraulickými okruhmi a štyrmi hydraulickými rýchlospojkami. Ovládanie predných hydraulických okruhov je riešené formou krížového joysticku. V zadnej časti sú tiež dva hydraulické okruhy so štyrmi rýchlospojkami, pričom ovládanie je zaistené dvomi samostatnými pákami. Jeden okruh je v plávajúcej polohe a druhý je prepojený na hydrauliku s hydromotorom. Pri uvádzaní stroja do pohybu odpadá nutnosť používať spojku, nakoľko pojazd je hydrostatický. Krútiaci moment na náradie je prenášaní pomocou vývodových hriadeľov, ktoré sa nachádzajú v zadnej časti traktora a medzi nápravami, pričom traktor môže byť vybavený aj predným vývodovým hriadeľom, ktorý je nezávislý od medzi nápravového. Všetky tri vývodové hriadele možno spúšťať pod zaťažením a dokážu pracovať spoločne, samostatne, poprípade v rôznej kombinácii dvoch vývodových hriadeľov.

celý článok v RN č. 25

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down