05.06.2014 | 01:06
Autor:
Kategorie:

Štrnásty krát o cukrovej repe

Posledný májový týždeň sa uskutočnil tradičný Repný deň, ktorý v spolupráci s PD Devio Nové Sady usporiadala spoločnosť Považský cukor a.s. Trenčianska Teplá. Štrnásty ročník podujatia však tradične svojim príhovorom neotváral Ing. Ivan Oravec, ale nový predseda družstva Ing. Igor Jakubička.

Keď sa pozrieme na vývoj pestovania cukrovej repy na Slovensku za posledné roky, pestovatelia môžu byť na seba právom hrdý. Tak ako Repný deň, aj samotní pestovatelia sa krok za krokom posúvajú dopredu. Podľa Dr. Gerda Junga, senior viceprezidenta spoločnosti Nordzucker, tento úspech je zároveň úspechom aj spoločnosti Nordzucker.

 

Ako na Repnom dni zaznelo, na Slovensku máme veľmi dobré podmienky pre pestovanie cukrovej repy, či už ide o pôdu, mikroklimatické podmienky alebo štruktúru poľnohospodárstva, ktoré predurčujú našich pestovateľov dosahovať vysoké výnosy. Na dosiahnutie tohto cieľa však potrebujú mať vedomosti. Vedomosti získané z výsledkov pokusov.  

 

Aj preto druhá časť programu bola venovaná praktickým ukážkam herbicídnych a odrodových pokusov, pokusov s moridlami, ako aj na hustotu a rôzne termíny sejby. Za povšimnutie stál pokus so skorým, ak nie historicky najskorším termínom sejby cukrovej repy 28.februára tohto roka.  

Celý článok bude uverejnený v niektorom z najbližších vydaní Roľníckych novín.

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down