05.06.2014 | 08:06
Autor:
Kategorie:

Stroje s logom štvorlístka

Značka Pöttinger patrí v oblasti poľnohospodárskej techniky medzi značky s bohatými skúsenosťami a dlhoročnou tradíciou. Na brnenskom veľtrhu TECHAGRO 2014 sa prezentovala so zaujímavou expozíciou strojov na zber krmovín, sejbu a spracovanie pôdy. Samozrejme nemohol chýbať ani nový pneumatický sejací stroj AEROSEM, ktorý bol za systémy PCS (Precision Combi Seeding) a IDS (intelligenter Verteilerkopf) ocenený na výstave Agritechnica 2013 striebornou medailou a v rámci výstavy TECHAGRO 2014, získal ocenenie GRAND PRIX TECHAGRO 2014.

Čo najbližšie k zákazníkovi

Rodinná firma Pöttinger založená v roku 1871 si prešla počas svojej viac ako 140 ročnej histórie mnohými etapami vývoja. V úplných začiatkoch bola produkcia techniky špecializovaná na  tzv. zelený program, ktorý v sebe zahŕňal techniku na zber krmovín, neskôr pribudol vývoj a výroba zberacích vozov a ďalej sa portfólio rozšírilo o pluhy a stroje na sejbu a spracovanie pôdy. K najnovším prírastkom v oblasti moderného poľnohospodárstva patrí nová generácia sejacích strojov AEROSEM.

Najväčšia žacia kombinácia

 „Expozíciu značky Pöttinger sme sa na výstavu TECHAGRO 2014 snažili pripraviť tak, aby bola pre návštevníka čo najzaujímavejšia. Priniesli sme so sebou množstvo noviniek, tak z oblasti zberu krmovín, ako aj z oblasti sejby poľných plodín,“ povedal Ing. Juraj Kandera, zástupca spoločnosti Pöttinger pre Slovenskú republiku a pokračuje. „Pokiaľ by sme začali s technikou pre zber krmovín, tak tu prezentujeme novú žaciu kombináciu NOVACAT S 12, ktorá so svojim pracovným záberom 11,2 m patrí k najväčším neseným žacím stojom na trhu. Aj keď záber stroja je takmer dvanásť metrov, sú jeho požiadavky na výkon traktora pomerne skromné, minimálny požadovaný výkon traktora pre agregáciu s touto žacou kombináciou je len 118 kW/ 160 k.“ Značka Pöttinger preto prezentuje žaciu kombináciu NOVACAT S 12, ako nástroj na zníženie nákladov pri zbere krmovín. Pri žacej kombinácii NOVACAT S 12 vsadila značka Pöttinger na pomer cena/výkonnosť, čo potvrdzuje aj hmotnosť 175 kg na meter záberu a výkonnosť viac ako 12 ha/hod.

celý článok v RN č. 23

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down