04.12.2014 | 07:12
Autor:
Kategorie:

Vinohradnícky seminár o ekologickom pestovaní

Na Slovensku už druhým rokom v rámci Programu cezhraničnej spolupráce medzi Maďarskou a Slovenskou republikou prebieha projekt ISTERVIN Ochrana prírodných zdrojov a chránených oblastí v blízkosti Dunaja zavedením ekologického pestovania viniča. Pri príležitosti končiaceho sa projektu Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, Katedra ochrany rastlín, jeden z partnerov projektu usporiadala Vinohradnícky seminár, kde prezentovala doterajšie výsledky v širšom meradle.

Nositeľom a hlavným partnerom projektu je Združenie vinohradníkov a vinárov Slovenska (OZ IPROVIN Slovakia) a hlavným cezhraničným partnerom je Západomaďarská univerzita v Mosonmagyaróvári (Fakulta poľnohospodárskych a potravinárskych vied).

„Do projektu je zapojených viac ako 50 ľudí. Ide aj o vinohradníkov a miestnych obyvateľov v oboch prihraničných oblastiach, ktorí boli otvorení inováciám a tomu, aby vo svojich vinohradoch aplikovali ekologický systém hospodárenia“ informoval Prof. Ing. Ľudovít Cagáň, CSc., vedúci projektu a vedúci Katedry ochrany rastlín na SPU v Nitre.

Celý článok bude uverejnený v najbližšom vydaní Roľníckych novín.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down