19.08.2014 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vieme dorobiť kvalitné mäso

O prezentácii ošípaných na Národnej výstave hospodárskych zvierat v Nitre nás informoval MVDr. Andrej IMRICH, predseda Zväzu chovateľov ošípaných na Slovensku - družstvo (ZCHOS-D).

„Tento rok budeme vystavovať približne 100 ošípaných, vrátane ciciakov. Na AX sa pravidelne prezentujeme dvoma dospelými plemennými kancami, štyrmi prasnicami s ciciakmi, mladými plemennými kancami materských a otcovských plemien a plemennými prasničkami čistokrvnými, ale aj hybridnými na produkciu jatočných ošípaných.
Súčasne je vystavovaný aj finálny výsledok celého procesu plemenitby, a to jatočné ošípané, ktorých výsledný efekt je kvalitné bravčové mäso vyrobené na Slovensku. Zároveň chceme dostať do povedomia našich občanov, že na Slovensku vieme dorobiť kvalitné bravčové mäso, ktoré by malo zostať na našich pultoch, a nie dovážať hocaké mäso v rôznej kvalite. Týmto sa chceme poďakovať všetkým chovateľom jatočných ošípaných, ktorí zostali pri produkcii bravčového mäsa a naďalej zásobujú naše obchody s kvalitnou bravčovinou.“

Viac sa dočítate v ROĽNÍCKYCH NOVINÁCH č. 34.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down