14.12.2022 | 03:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vláda schválila súbor opatrení v oblasti hydromeliorácií

Vláda v stredu schválila Súbor opatrení v oblasti hydromeliorácií pre adaptáciu na zmenu klímy a obnovu infraštruktúry závlah na Slovensku z dielne Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

"Navrhnutý súbor opatrení nadväzuje na Koncepciu vodnej politiky Slovenskej republiky do roku 2030 s výhľadom do roku 2050, schválenú na rokovaní vlády 1. júna 2022. Začleňovanie cieľov vodnej politiky do všetkých sektorových politík je základným predpokladom na jej implementáciu a implementáciu všetkých na ňu nadväzujúcich politík," priblížil agrorezort.
      V súlade s cieľmi koncepcie vodnej politiky a v súlade s programovým vyhlásením vlády na roky 2021 až 2024 sú podľa MPRV definované kľúčové oblasti, ciele a opatrenia vodnej politiky, ktoré zasahujú priamo do problematiky obnovy a rozvoja hydromeliorácií na Slovensku.
      Agrorezort dodal, že na vládny materiál bude nadväzovať strategický materiál, ktorého súčasťou bude vytvoriť a sprístupniť katalóg opatrení a technológií v oblasti obnovy a rozvoja hydromeliorácií.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down