04.11.2016 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vo Vígľaši hovoria odborníci o prežití cenových šokov na trhu s agropotravinami

O tom, ako možno prežiť cenové šoky na trhu s agropotravinárskymi produktmi a mliečnu krízu a aké sú vládne priority v tejto oblasti, hovoria dnes popoludní na stretnutí Trend Business Afternoon vo Vígľaši v okrese Detva zástupcovia ministerstva pôdohospodárstva, finančníci, obchodníci a producenti potravín.

Témy jednotlivých príspevkov sa venujú napríklad tomu, kedy začne spoločná agrárna politika EÚ farmárom sanovať straty z cenových kríz, alebo či sa slovenskí farmári niekedy dožijú vyrovnaných dotácií v priestore EÚ.
Na stretnutí sa zúčastňuje aj ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná, ktorej príspevok bude podľa hovorcu rezortu Vladimíra Machalíka prierezom aktuálnych tém z oblasti poľnohospodárstva a potravinárstva.
Účastníci diskusie, medzi ktorými sú aj zástupcovia Pôdohospodárskej platobnej agentúry, bánk, obchodných reťazcov, mliekarní i poľnohospodárskych družstiev, sa okrem iného dozvedia viac o budúcnosti Programu rozvoja vidieka. V rámci diskusie sa bude hovoriť aj o vzťahoch medzi obchodom a produkciou potravín i o tom, ako sa darí omladzovať slovenský agrosektor.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down